Podsumujmy Bialskie Dni Fantastyki 2016

Konwent, konwent i po konwencie. 6 miesięcy organizacji minęło w mgnieniu oka. Nie to jest jednak najbardziej zaskakujące. Jesteśmy zadziwieni, że mamy za sobą już trzecią edycję Bialskich Dni Fantastyki! Nie wiedzieć kiedy, minęły 3 lata od kiedy rozpoczęliśmy te przedsięwzięcie. Dlatego dzisiaj, poza tradycyjnym podsumowaniem edycji, podsumujemy również dotychczasowe efekty naszej pracy:)

Podsumowanie

Podczas trwającego 2 dni konwentu, w wydarzeniu uczestniczyło 423 osoby (w 2015 roku było to 361, a w 2014 255 osób). Szczególnie cieszymy się, że Bialskie Dni Fantastyki 2016 przyciągnęły osoby również z odległych stron kraju takich jak Poznań, Kraków, Białystok, Lublin czy Warszawa. Daje nam to poczucie, że przez 3 lata staliśmy się w Polsce rozpoznawalną imprezą.

Wystawcy

Gdy pod koniec 2013 roku rozpoczynaliśmy organizację BDF, od początku chcieliśmy, żeby podczas naszego wydarzenia obecni byli wystawcy z ofertą fantastycznych produktów i gadżetów dla naszych uczestników. W pierwszej edycji nie było to jednak możliwe. Byliśmy wtedy nowym, nikomu nie znanym konwentem. Kto by chciał ryzykować i wypuszczać się w odległe rubieże wschodniej Polski?

Jednak w drugiej edycji (2015) to się zmieniło. Na terenie konwentu pojawiło się wtedy 2 wystawców. Natomiast podczas tegorocznych Bialskich Dni Fantastyki gościliśmy już 5 stanowisk wystawców, które cieszyły się sporym zainteresowaniem uczestników konwentu.

Gość specjalny

Od początku chcieliśmy również, aby Bialskie Dni Fantastyki były miejscem spotkania z interesującymi i utalentowanymi ludźmi. Podczas tegorocznego konwentu gościem specjalnym wydarzenia był Paweł Łukomski – reżyser, scenarzysta, operator czyli człowiek filmowego renesansu. Był on bohaterem spotkania autorskiego, podczas którego opowiadał uczestnikom m.in. o tym jak powstawały jego pierwsze filmy.

Biała Podlaska Cosplay Open

W trakcie organizacji drugiej edycji Bialskich Dni Fantastyki, za jeden z głównych celów postawiliśmy sobie przeprowadzenie w naszym mieście konkursu Cosplay. Z kolei w tym roku rozwinęliśmy ten konkurs poprzez zbudowanie jego oprawy audiowizualnej. Ten punkt programu cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony osób biorących udział w konkursie, ale również regularnych uczestników konwentu.

news007_001
Zwycięzcą drugiej edycji Biała Podlaska Cosplay Open został Piotr Boś w stroju Ducha Puszczy.

news007_002
Nagrodę publiczności zdobył natomiast Krystian Demidiuk jako Archer z Fate Stay/Night.

Ponad to w cosplayu udział wzięli: Agata Popik jako Lord Voldemort, Daria Wrona jako Tiny Tina z Borderlands oraz Wiktoria Pajnowska i Martyna Bilkiewicz jako Creepy pasta z Jason the Toy Maker.

Podziękowania

Bialskie Dni Fantastyki to wspólne dzieło wielu ludzi. W projekt zaangażowani byli nie tylko organizatorzy, ale i członkowie naszych rodzin, nasi przyjaciele, znajomi, a także bialskie instytucje. Bez nich wszystkich realizacja konwentu nie byłaby możliwa. Dlatego też dzisiaj chcielibyśmy szczególnie podziękować dla:

  • Pana Prezydenta Dariusza Stefaniuka za wsparcie materialne. Bez tej pomocy, Bialskie Dni Fantastyki 2016 w ogóle by się nie odbyły
  • Pana Prezydenta Adama Chodzińskiego za wsparcie i opiekę, którą nas otoczył
  • Jednostki Strzeleckiej 2001 Biała Podlaska za wsparcie organizacyjne
  • Dyrektorowi Dariuszowi Chorążemu z Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej za pomoc organizacyjną
  • Pana Doktora Anatola Kierdaszuka za wiarę w projekt i wsparcie finansowe, które znacząco ułatwiło nam organizację Bialskich Dni Fantastyki 2016
  • Fundacji Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” za pomoc organizacyjną i wsparcie finansowe, które znacząco ułatwiło nam organizację Bialskich Dni Fantastyki 2016
  • Państwu Joannie i Łukaszowi Ficygowskim z firmy LifeAssist za pomoc organizacyjną i wsparcie finansowe, które ułatwiło nam organizację Bialskich Dni Fantastyki 2016
  • Pana Dyrektora Macieja Kosika z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej, za udostępnienie pomieszczeń potrzebnych do przeprowadzenia konwentu
  • Paniom Emilii Waszczuk i Jagodzie Małek z „Barwnej” Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Białej Podlaskiej, za wsparcie i pomoc w przygotowaniu programu konwentu

Podziękowania należą się również dla partnerów Bialskich Dni Fantastyki 2015, którymi byli:

Wesprzyj nas!

Jeśli tegoroczne Bialskie Dni Fantastyki przypadły Ci do gustu i chcesz, aby konwent powrócił w przyszłym roku, przekaż darowiznę na rzecz stowarzyszenia. Nawet symboliczna kwota ma znaczenie. Środki pozyskane w ten sposób pozwolą nam rozwijać imprezę i tworzyć coraz ciekawsze wydarzenie.

Wpłaty prosimy kierować na konto stowarzyszenia:

Bialski Klub Miłośników Fantastyki „Biały Kruk”

BGŻ BNP Paribas: 30 2030 0045 1110 0000 0407 5990

z dopiskiem: Wpłata na cele statutowe BKMF „Biały Kruk”

Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim za udział w konwencie i wsparcie. Do zobaczenia wkrótce!:)

Koordynatorzy Bialskich Dni Fantastyki 2016


Udostępnij:

Copyright 2014 - 2016 © Bialskie Dni Fantastyki