Podsumujmy Bialskie Dni Fantastyki 2015!

Już po konwencie? Nie możliwe. A jednak, 9 miesięcy organizacji minęło w mgnieniu oka. Czas powrócić do rzeczywistoći do czego wcale nam się nie śpiesz. Już wczoraj wieczorem w trakcie sprzątania szkoły, rozmawialiśmy o wielu atrakcjach, które moglibyśmy zorganizować w przyszłym roku. Dlatego, nie rońcie łez po zakończonym konwencie. Gdzieś powstają już Bialskie Dni Fantastyki 2016:)

Podsumowanie

Zanim jednak rozpoczniemy kolejne projekty, chcemy podsumować tegoroczną edycję. Podczas trwającego 2 dni konwentu, w festiwalu uczestniczyło 361 osób (+106 osób w stosunku do pierwszej edycji). Szczególnie cieszymy się z rodziców, którzy wspólnie ze swoimi dziećmi brali udział w konwencie. Daje nam to poczucie, że zorganizowaliśmy prawdziwie rodzinne wydarzenie.

Biała Podlaska Cosplay Open

W trakcie organizacji drugiej edycji Bialskich Dni Fantastyki, za jeden z głównych celów postawiliśmy sobie przeprowadzenie w naszym mieście konkursu Cosplay. Ten punkt programu cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony osób biorących udział w konkursie, ale również i regularnych uczestników konwentu. Zwycięzcą pierwszej edycji Biała Podlaska Cosplay Open został Radosław Huszał w stroju nawiązującym do serii „Stalker”.

Gry wideo

Powrót do lat 80. i 90. nie mógł odbyć się bez gier wideo, którym poświęciliśmy w tym roku cały blok programowy. Dla wielu z naszych uczestników pozwolił on przypomnieć sobie klasyczne gry z okresu młodości lub nawet dzieciństwa.

Podziękowania

Bialskie Dni Fantastyki to wspólne dzieło wielu ludzi. W projekt zaangażowani byli nie tylko organizatorzy, ale i członkowie naszych rodzin, nasi przyjaciele, znajomi, a także bialskie instytucje. Bez nich wszystkich realizacja konwentu nie byłaby możliwa. Dlatego też dzisiaj chcielibyśmy szczególnie podziękować dla:

  • Pana Prezydenta Dariusza Stefaniuka za wsparcie materialne i deklarację współpracy w przyszłym roku. Bez tej pomocy, Bialskie Dni Fantastyki 2015 w ogóle by się nie odbyły
  • Pana Prezydenta Adama Chodzińskiego za wsparcie i opiekę, którą nas otoczył
  • Pana Doktora Anatola Kierdaszuka za wiarę w projekt i wsparcie finansowe, które znacząco ułatwiło nam organizację Bialskich Dni Fantastyki 2015
  • Pana Dyrektora Macieja Kosika z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej, za udostępnienie pomieszczeń potrzebnych do przeprowadzenia konwentu
  • Paniom Ewie Gerung i Emilii Waszczuk z „Barwnej” Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Białej Podlaskiej, za wsparcie i pomoc w przygotowaniu programu konwentu

Podziękowania należą się również dla partnerów Bialskich Dni Fantastyki 2015, którymi byli:

Wesprzyj nas!

Jeśli tegoroczne Bialskie Dni Fantastyki przypadły Ci do gustu i chcesz, aby konwent powrócił w przyszłym roku, dołącz do nas! Zostań członkiem stowarzyszenia Bialski Klub Miłośników Fantastyki „Biały Kruk” i współorganizuj imprezę razem z nami:)

Więcej informacji na: http://bialykruk.org

Możesz również przekazać darowiznę na rzecz stowarzyszenia. Nawet symboliczna kwota ma znaczenie. Środki pozyskane w ten sposób pozwolą nam rozwijać imprezę i tworzyć coraz ciekawsze wydarzenie.

Wpłaty prosimy kierować na konto stowarzyszenia:

Bialski Klub Miłośników Fantastyki „Biały Kruk”

BGŻ BNP Paribas: 30 2030 0045 1110 0000 0407 5990

z dopiskiem: Wpłata na cel organizacji BDF 2016

Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim za udział w konwencie i wsparcie. Do zobaczenia wkrótce!:)

Organizatorzy Bialskich Dni Fantastyki 2015


Udostępnij:

Copyright 2014 - 2016 © Bialskie Dni Fantastyki