Paweł Łukomski gościem specjalnym BDF 2016!

Z wielką radością informujemy, że gościem specjalnym Bialskich Dni Fantastyki 2016 będzie reżyser, scenarzysta, operator filmowy – Paweł Łukomski!

Podczas konwentu Paweł będzie bohaterem spotkania autorskiego, podczas którego opowie uczestnikom imprezy m.in. o tym jak powstawały jego pierwsze filmy.

Sylwetka gościa:
Paweł Łukomski urodził się 24 sierpień 1985 roku w Białej Podlaskiej. Od wczesnych lat interesuje się kinem i produkcją filmową. W 2001 Paweł stworzył projekt Studio35 (później przekształcone w komercyjna markę), w którym m.in. powstały takie filmy jak „Sycylijskie Tango”, „Doliniarze” i „X2”.

Jego późniejszy film „Zamknij Oczy” w 2011 zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu Filmów Amatorskich „Filmowe Zwierciadła” w Ostrołęce, a w 2012 roku zdobył Złotą Framugę w kategorii: Kino niezależne fabularne na Festiwalu Filmowym „Drzwi” w Gliwicach oraz II Nagrodą za „odważną i niezwykle profesjonalną formalnie i myślowo udaną próbę łączenia konwencji filmowych” na Festiwalu Filmów Amatorskich „Filmowe Zwierciadła” w Ostrołęce.

Do najważniejszych osiągnięć Pawła należy dwukrotne wprowadzenie jego filmów na Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni do sekcji kina niezależnego.

Aktualne projekty Pawła można śledzić na oficjalnej stronie Studia35 lub na jego fanpage’u tutaj.


Udostępnij:

Copyright 2014 - 2016 © Bialskie Dni Fantastyki