Bialskie Dni Fantastyki powrócą 17 i 18 września 2016

Miło jest nam poinformować Was, że Bialskie Dni Fantastyki wracają już po raz trzeci! W tym roku spotkamy się w dniach 17 i 18 września!

Motywem przewodnim tej edycji będzie tzw. „stare kino” czyli filmy z lat 30. i 40. XX wieku. Przypomnimy sobie ten okres w historii, kulturze oraz kinie. Sprawdzimy jak wtedy wyglądał świat i co inspirowało jego twórców?

Poza blokiem filmowym, podobnie jak w latach ubiegłych, w trakcie imprezy odbędą się bloki tematyczne poświęcone: fantastyce, kulturze dalekiego wschodu, kulturze i nauce, grom wideo, grom planszowym oraz tzw. cosplay czyli konkurs na najlepszy strój nawiązujący do ulubionej książki, filmu, gry etc. W programie konwentu znajdziecie ponad 100 godzin atrakcji wypełnionych prelekcjami, pokazami oraz konkursami.

Głównym organizatorem konwentu jest stowarzyszenie: Bialski Klub Miłośników Fantastyki – „Biały Kruk”. W organizacji konwentu uczestniczą również Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej oraz Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży z Białej Podlaskiej.

Dołącz do nas

Jako, że Bialskie Dni Fantastyki są realizowane przez fanów i dla fanów, chcemy zaprosić wszystkich do współpracy. Poszukujemy:

  • twórców programów – osób chcących poprowadzić w trakcie konwentu prelekcje, konkursy lub turnieje. Szczegóły znaleźć można tutaj
  • wolontariuszy a.k.a. gżdaczy – osób gotowych pomóc nam w organizacji i przeprowadzeniu konwentu. Jesteś zainteresowany(na)? Napisz do nas

Wstęp i nocleg

Wsparcie bialskich instytucji, naszych partnerów oraz ludzi dobrej woli, pozwala nam poinformować, że udział w konwencie jest absolutnie bezpłatny. Od początku naszym planem było stworzenie wydarzenia skierowanego do szerszego odbiorcy niż typowy zlot miłośników fantastyki. Dodatkowo, dla uczestników spoza Białej Podlaskiej, przewidujemy również nocleg w tzw. „warunkach konwentowych” czyli na sali gimnastycznej, w śpiworach i na karimatach. Więcej informacji nt. noclegu znajdziesz tutaj.

Choć BDF jest imprezą niekomercyjną to nie zmienia to faktu, że organizacja takiego przedsięwzięcia wymaga wsparcia finansowego i materialnego ze strony firm oraz instytucji. Dlatego też gorąco zapraszamy do współpracy z Bialskimi Dniami Fantastyki. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Lokalizacja konwentu

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza, przygotowywane przez nas wydarzenie odbędzie się w pomieszczeniach budynku przy ulicy Leszczynowej 16 w Białej Podlaskiej.

Sprawdź jak dojechać?

BDF w sieci

Tymczasem zapraszamy Was do śledzenia najnowszych wiadomości związanych przygotowaniami do imprezy.

Znajdziecie nasz także na Facebooku, i Twitterze.


Udostępnij:

Copyright 2014 - 2016 © Bialskie Dni Fantastyki