BDF 2016 już za miesiąc!

Bialskie Dni Fantastyki powrócą już za miesiąc, w dniach 17 i 18 września. Po raz trzeci zapraszamy do Białej Podlaskiej wszystkich miłośników fantastyki, dalekiego wschodu, kultury i nauki, kina, gier planszowych, fabularnych i wideo.

Co w programie?
Motywem przewodnim tej edycji będzie tzw. „stare kino” czyli filmy z lat 30. i 40. XX wieku. Przypomnimy sobie ten okres w historii, kulturze oraz kinie. Sprawdzimy jak wtedy wyglądał świat i co inspirowało jego twórców?

Poza blokiem filmowym, podobnie jak w latach ubiegłych, w trakcie imprezy odbędą się bloki tematyczne poświęcone: fantastyce, kulturze dalekiego wschodu, kulturze i nauce, grom wideo, grom planszowym oraz tzw. cosplay czyli konkurs na najlepszy strój nawiązujący do postaci z ulubionej książki, filmu, gry etc. W programie konwentu znajdziecie ponad 100 godzin atrakcji wypełnionych prelekcjami, pokazami oraz konkursami.

Aktualny (wczesny) program imprezy dostępny jest tutaj. Bialskie Dni Fantastyki to projekt realizowany przez fanów i dla fanów, dlatego zapraszamy wszystkich do współtworzenia programu konwentu. Informacje o tym jak dołączyć do grona twórców programu znaleźć można na naszej stronie.

Goście konwentu
Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również spotkań autorskich. Udział w imprezie potwierdzili już Stanisław Mąderek – poznański reżyser i twórca „Stars in Black” oraz Paweł Łukomski – pochodzący z Białej Podlaskiej reżyser, twórca m.in. filmów „Doliniarze”, „X2” i „Sycylijskie Tango”.

Film promocyjny konwentu (invitka)

Organizatorzy
Głównym organizatorem konwentu jest stowarzyszenie: Bialski Klub Miłośników Fantastyki – „Biały Kruk”. W organizacji konwentu uczestniczą również Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej oraz Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży z Białej Podlaskiej.


Udostępnij:

Copyright 2014 - 2016 © Bialskie Dni Fantastyki