5 września wracamy do przeszłości

Do rozpoczęcia drugiej edycji Bialskich Dni Fantastyki pozostał dokładnie miesiąc. W związku z tym, chcemy zaprezentować oficjalny plakat imprezy oraz opowiedzieć Wam o szczegółach wydarzenia. Tegoroczny BDF odbędzie się w dniach 5-6 września, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza przy ulicy Leszczynowej 16 w Białej Podlaskiej.

Wracamy do przeszłości

Motywem przewodnim tej edycji będzie powrót do przeszłości, a dokładnie do lat 80-tych i 90-tych minionego stulecia. W programie konwentu znajdzie się wiele atrakcji, które pozwolą nam przypomnieć sobie czasy gdy kolekcjonowaliśmy obrazki z gum Turbo oraz zbieraliśmy krążki Tazo, na ekranach telewizorów królował „Hercules”, „Xena” oraz „Star Trek”, YouTube istniał w formie programu „Śmiechu warte”, a posiadanie Pegasusa było symbolem statusu społecznego.


Plakat BDF 2015

Plakat BDF 2015

Program Bialskich Dni Fantastyki został podzielony na 5 bloków tematycznych. Będą to 3 bloki prelekcyjno-konkursowe poświęcone: fantastyce, kulturze dalekiego wschodu oraz kulturze i nauce. Podczas imprezy odbędą się również 2 bloki przeznaczone dla gier wideo oraz gier planszowych. Aktualny program imprezy dostępny jest tutaj. Zgłoszenia od twórców programu przyjmujemy do do piątku 21 sierpnia, dlatego gorąco zachęcamy Was do współtworzenia BDFu razem z nami:)

Cosplay nad Krzną

Zgodnie z obietnicą, przygotowaliśmy dla Was również cosplay czyli konkurs na najlepszy strój, autorski lub nawiązujący do popularnej książki, komiksu, filmu lub gry wideo. Podobnie jak w przypadku programu, zgłoszenia od uczestników cosplayu będą przyjmowane do 21 sierpnia.

Wstęp i nocleg

Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnictwo w Bialskich Dniach Fantastyki jest całkowicie bezpłatne. Dla uczestników spoza Białej Podlaskiej, przewidujemy również nocleg w tzw. „warunkach konwentowych” czyli na sali gimnastycznej, w śpiworach i na karimatach.

Zachęcamy Was również do polubienia naszego fanpage’a i dołączenia do wydarzenia na Facebooku. Kolejne nowości już wkrótce!


Udostępnij:

Copyright 2014 - 2016 © Bialskie Dni Fantastyki