Program konwentu

Poniżej znaleźć możecie program naszej imprezy w formie tabelki z listą punktów programu.

Zapraszamy Was też do śledzenia najnowszych wiadomości związanych przygotowaniami do imprezy.

Znajdziecie nasz także na Facebooku, i Twitterze.

Udostępnij:
17 Września - Sobota
Blok fantastyki Blok kultury dalekiego wschodu Blok kultury i nauki Blok filmowy Gry wideo Gry planszowe
09:00 Początek akredytacji
10:00
Panel dyskusyjny: Filmy i seriale o superbohaterach w 2016 roku
Paweł Iwaniuk, Michał Skerczyński
Ostatnie 12 miesięcy to okres bardzo dynamicznego rozwoju kina i seriali o superbohaterach. Zastanówmy się wspólnie, co się zmieniło w tym czasie i czego możemy się spodziewać w przyszłości?
Warsztaty Origami
Krystian „IssenSekai” Demidiuk
Wspólna nauka układania origami.
Przysłowiowe kalambury
Adrian Malczuk
Projekcje filmowe
szczegóły podczas konwentu
Wolne Granie!
Wolne Granie!
11:00
Smok w Filmie
Michał Pawlik
Te potężne, ziejące ogniem, latające gady znane są z wielu mitów i legend, których forma ewoluowała przez tysiąclecia: od opowieści przekazywanych z ust do ust, poprzez rysunki, obrazy i literaturę, aż do bajkowych animacji czy epickich filmów. Urzekł Was Sean Connery jako Draco? A może drżycie z radości na widok Smauga? Na pewno jednak chcielibyście wytresować własnego Szczerbatka! Zapoznajcie się z przekrojem najsłynniejszych smoków w świecie filmu i dowiedzcie się co ciekawego się za nimi kryje!
Konkurs: Jedno zdanie o grach
Mateusz „Vagantis” Smędra
Formuła konkursu jest prosta. Ja mówię jedno zdanie, a Ty musisz zgadnąć o jaką grę komputerową mi chodzi. Proste, nie? To się jeszcze okaże...
Taśma filmowa kontra kino cyfrowe
Paweł Iwaniuk
Czy tradycyjne kino bazujące na taśmie filmowej czeka definitywny koniec, a jeśli tak to czy należy wogóle się tym przejmować? Na te oraz inne pytania odpowie autor prelekcji.
12:00
Warsztaty „Kreatywnego Pisania”
Grzegorz „Karevos” Czapski
Początki dla wszystkich są trudne, a dla pisarzy szczególnie. W końcu skąd brać te wszystkie pomysły? Nie lękajcie. Podczas tych warsztatów wspólnie rozruszamy szare komórki, aby pomysły same do nas napływały.
Muzyczna wiedzówka K-popowa
Iza „Mio” Doroszuk
Myślisz że 30 sekund wystarczy ci by poznać piosenki swoich ulubionych wykonawców? W takim razie witaj potencjalny uczestniku! Gwarantuję znane jak i mniej kojarzone utwory.
Od żądzy piniądza po tokamaki
Wojciech Gromelski
Prelekcja na temat przyczyn rozwoju techniki z krótkim rysem historycznym. Omówienie podstaw przyszłości energetyki w postaci energii termojądrowej, jej przewag nad innymi źródłami energii. Prezentacja aktualnych problemów związanych z reaktorami termojądrowymi.
Prezentacja gry „Angels Downfall”
Ernest „Gibki Kaktus” Kolenda
Ludzie od dawna oddawali aniołom cześć, które zapewniały, że obronią ich, gdy demony postanowią zaatakować. Była jednak garstka ludzi, która w to nie wierzyła, wiedziała, że anioły nic nie zrobią i zamiast ślepo oddawać im cześć, trenowała i przygotowywała się na nadejście demonów. Ludzie nienawidzili ich a gdy złapano niewierzącego od razu skazywano go na tortury lub palono na stosie. W końcu demony nadeszły. Zniszczyły większą część królestwa ludzi. Przetrwały jedynie te tereny, których bronili niewierzący. Ludzie przejrzeli na oczy, odwrócili się od aniołów. Nie zostało wielu wierzących, jednak wciąż byli, oddawali aniołom cześć oraz tępili niewierzących. Ci zaś, którzy trenowali i przetrwali postanowili „podziękować” aniołom za ich pomoc.
13:00
Evangelion: (Nie) chcę zrozumieć
Michał Pawlik
Prelekcja tłumacząca fabułę oryginalnej serii Neon Genesis Evangelion, a także zmiany powstałe w najnowszym cyklu filmów Rebuild of Evangelion.
Panel Dyskusyjny: lektury szkolne – porażka systemu czy solidna klasyka?
Anna Salwin
Pokaz filmów Pawła Łukomskiego
szczegóły podczas konwentu
Wolne Granie!
14:00
Cosplaylove – wszystko co chciałeś wiedzieć, a o co bałeś się zapytać
Daria Anna Wrona
„Take nothing but photographs” – czyli czym jest urban exploration?
Daniel Smyła, Karolina Przybysz
Podczas tej prelekcji prowadzący podzielą się swoją pasją jaką jest urban exploring czyli zwiedzanie opuszczonych budynków, domów, fabryk itd.
Turniej walki na broń bezpieczną
zapisy w akredytacji
15:00
Cosplayowe od A do Z, czyli jak zacząć, gdzie szukać pomocy
Iza „Mio” Doroszuk
Chcesz stworzyć swój pierwszy cosplay ale nie masz pojęcia od czego zacząć? A może masz już to za sobą ale nadal ci mało bądź nie jesteś zadowolony z efektu końcowego? W takim razie to miejsce dla Ciebie! Omówimy wspólnie wszystko, od doboru postaci, przez poszukiwania materiałów aż po wykańczanie i wyjście na konwentową scenę.
Japońska Animacja vs Real Life
Daria Anna Wrona
Teorie spiskowe, czyli Archiwum X z dyskontu.
Anna Salwin, Maciej Szczęsny, Eliza Remiza Staszczuk
Księżna Diana żyje, nigdy nie postawiliśmy nogi na księżycu, a pomysł Harrego Pottera został zaaplikowany J.K. Rowling w ramach tajnego rządowego projektu. Będą obcy, będą tajemnicze niewypadki, będzie śmianie się z własnych żartów. Zapraszamy.
Wolne Granie!
16:00
Mangowe inspiracje w serii Dark Souls
Daniel Wójcik
Konkurs wiedzy o grach wideo
Mariusz Kiesiński
Myślisz, że wiesz wszystko o grach wideo, jesteś w stanie rozpoznać swoich ulubionych bohaterów i znasz na pamięć każdą nutę z soundtracków? Przyjdź i przetestuj swoją wiedzę!
Spotkanie autorskie z Pawłem Łukomskim
Paweł Łukomski, Paweł Iwaniuk
17:00
Duszki vs Szkieletory – Panel Dyskusyjny
Anna Salwin, Maciej Szczęsny
Czy lepiej po śmierci zostać Duszkiem czy Szkieletorem? Jakie są zalety jednej i drugiej opcji? Dlaczego przenikanie przez ściany miałoby być lepsze od bycia Szkieletorem-Łucznikiem? Te i inne zagadnienia omówimy na Panelu Dyskusyjnym, otwartym dla Was, zanim podejmiemy wszyscy Ostateczną Decyzję.
Czarodziejka z Księżyca, czyli bycie fanem anime w latach 90
Joanna Przychodzień, Agnieszka Panasiuk
Czarodziejka z Księżyca nie była naszym pierwszym anime jakie miałyśmy okazję oglądać. Gdy pojawiła się w Polsacie w 1995 roku, zrobiła na nas duże wrażenie. Bycie fanem bez dostępu do internetu, czyli gromadzenie różnych pamiątek i analizowanie fabuły okazało się świetną zabawą.
Co autor miał na myśli czyli analiza aluzji i symboliki
Paweł Łukomski
Click Fast Challenge
Maciej Kamiński
18:00
Gwiezdne Wojny: z innej strony
Grzegorz Otożenko
Krótkie przedstawienie sagi oraz sposoby jej oglądania. Główny punkt prelekcji to czy Imperium było naprawdę aż tak złe. Dodatkowo przedstawienie lub pokazanie, że Jedi nie do końca dobrze wykonywali swoją pracę.
Pokaz anime od początku XXw do końca II wojny światowej
Milena „Mephala” Chaciak
Prezentacja animacji japońskiej z krótkim przedstawieniem twórców z okresu 1917-1945
Czerwień w Kambodży
Michał Żuk
Wolne Granie!
19:00
Palenie fajki dla początkujących – czym jest Turniej Fajkowy
Michał Skerczyński
W tym roku, po raz pierwszy na Bialskich Dniach Fantastyki odbędzie się Turniej Palenia Fajki. W teorii zabawa jest prosta – wygrywa ten, którego fajka ćmi się najdłużej. Ale czy na pewno? Poznaj szczegóły.
Japonia – handluj z tym
Milena „Mephala” Chaciak, Daniel Chołdzyński
Prelekcja o sprowadzaniu i kupowaniu w japońskich sklepach internetowych.
Narkotyki na polach bitew i kontrola umysłu
Michał Żuk, Adam „Shizuro” Kucharski
Zastanawiałeś się kiedyś co musieli brać ci potężni i silni wikińscy wojownicy, żeby dokonywać tak nieprawdopodobnych czynów? A może zastanawiało Cię, w jaki sposób piękni aryjscy ubermenshe trzymali takie tempo natarcia? otóż ci piękni i silni pewnie nic nie brali, bo po środkach o których tu powiemy, nie da się długo pozostać pięknym i silnym, ale piękni i silni są nudni. A więc... draxy w wojsku, let's get this show on the road!
Godzilla – Król Potworów
Mariusz Kiesiński
Prelekcja o ikonie filmów Kaiju, czyli o ogromnych potworach. Na niej poznacie w skrócie wszystkie filmy o królu potworów i dowiecie się między innymi, jak powstał najbardziej rozpoznawalny ryk w historii.
20:00 Gala Biała Podlaska Cosplay Open 2016
18 Września - Niedziela
Blok fantastyki Blok kultury dalekiego wschodu Blok kultury i nauki Blok filmowy Gry wideo Gry planszowe
09:00 Rodzinne zdjęcie uczestników konwentu (przed budynkiem o ile pogoda dopisze)
10:00
Zombie w popkulturze
Mariusz Kiesiński
Prelekcja na której dowiecie się, skąd wzięły się zombie, jak ewoluowały w ciągu ostatnich lat i jaką pełnią rolę w dzisiejszym społeczeństwie.
Ikebana – Japońska sztuka układania kwiatów
Paulina Karpiarz
Japończycy bardzo cenią piękno i naturę. Okazują to w wielu dziedzinach życia. My zajmiemy się Ikebaną. Ta sztuka układania kwiatów cieszy się dużą popularnością oraz ma swoją własną historię. Aranżacje kwiatowe mogą wyrazić wiele. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich miłośników japońskiej sztuki oraz tych którzy po prostu uwielbiają kwiaty!
Metoda Trivium, czyli jak uczyli sie Starozytni?
Michał „de99ial” Romaniuk
Projekcje filmowe
szczegóły podczas konwentu
Wolne Granie!
Wolne Granie!
11:00
Whose Line is it Anyway?
Michał Pawlik
Jeśli kochasz się śmiać, masz dystans do siebie i otoczenia, a także posiadasz szczyptę aktorskiego zacięcia, jest to niewątpliwie idealne miejsce dla ciebie! Zmierz się z różnorodnymi zadaniami, w których panuje pełna improwizacja, a wszystko to w ramach czystej zabawy. Punkty tutaj są jak ogólna liczba Pokemonów, gra aktorska w Pamiętnikach z wakacji czy jakiekolwiek obietnice twórców No Man's Sky – czyli po prostu nie mają znaczenia!
„Opening to nie wszystko” – kilka słów o soundtrackach w anime
Alicja „June” Laszuk
Nowa duchowość we współczesnych społeczeństwach
doc. dr Wiesław Romanowicz
12:00
Konkurs wiedzy o Supernatural
Paulina Karpiarz
Pewnie nie raz zdarzyło Ci się nucić pod nosem ,,Carry on wayward son” lub jesteś pewien, że byłbyś dobrym łowcą. Chciałbyś się przekonać jak bardzo dobrze znasz Winchesterów? Możesz to sprawdzić, jeśli weźmiesz udział w tym konkursie.
Koreańskie „Dramy” czyli seriale niekoniecznie dramatycznie
Agnieszka „Umi” Lewczuk
Podczas prelekcji prowadząca ma zamiar przybliżyć uczestnikom temat koreańskich seriali zwanych „dramami” oraz popularne tytuły i grających w nich aktorów.
Początki Walta Disneya
Grzegorz „Karevos” Czapski
Jak zaczynał najsłynniejszy z twórców kreskówek i filmów animowanych w historii? Co poza "Parostatkiem Willie" stworzył Disney? Czy miał swój udział w II Wojnie Światowej? Zapraszamy na prelekcje o tym jakże ciekawym człowieku.
Turniej: Jungle Speed
Zapisy w akredytacji
13:00
Co (i po co?) zmieniono w fabule Wladcy Pierscieni w adaptacji Petera Jacksona?
Michał Skerczyński
Filmowa trylogia Tolkiena oczami wyrozumiałego purysty. Analiza fabuły w próbie usprawiedliwienia zmian mniejszych i większych. Co straciła historia Drużyny Pierścienia, a co zyskała w zamian?
Japonia i gore, dla ludzi o stalowych nerwach
Krystian „IssenSekai” Demidiuk
Tematyka gore w japońskim kinie, wspólne oglądanie najlepszych scen z kilku wybranych filmów.
Renesans fotografii chemicznej zwanej błędnie analogową
Paweł Iwaniuk
Barwna czarno na białym, czyli let me out w klimacie starego kina
zapisy w akredytacji
14:00
O Starożytnych słów kilka, czyli fabuła Might & Magic’a
Bartosz „Bartezzik” Harasim
Prawdopodobnie każdy z Was zna starą, dobrą strategię turową Heroes of Might & Magic. Ale czy wszyscy wiedzą, iż świat przedstawiony w tej grze ma bardzo rozbudowaną na przestrzeni lat fabułę? Stary wyjadacz serii Bartosz Harasim, przedstawi Wam ją i sprawi, że będziecie nieraz zaskoczeni!
Death Note drama – drama, dramat czy tragedia? Vol. 2
Adam Misiura
Autostopem po Europie
Michał Pawlik
Poznajcie wszelkiego rodzaju wskazówki, porady, zagrożenia i sposoby ochrony przed nimi, możliwości i ograniczenia, a także doświadczenia, historie, anegdotki i osiągnięcia do zdobycia podczas podróżowania autostopem. Czy jesteście gotowi wystawić kciuk?
15:00
K-POP dla każdego!
Monika Chodzińska
Na tej prelekcji postaram się wyjaśnić co to jest k-pop, a także przedstawię Wam ciekawostki związane z tym gatunkiem muzycznym.
16:00
Wehikuły czasu w filmach, serialach i grach
Michał Skrzypczak
Możliwość podróży w czasie i ingerencja w bieg wydarzeń zarówno przeszłych jak i przyszłych, od zawsze intrygowała ludzkość. I choć do dziś nie jest to możliwe w realnym świecie, to powstało wiele wyobrażeń na ten temat. Ciągle powstają filmy, gry, seriale i książki, w których chronoportacja jest głównym motywem. Kluczowym elementem tych opowieści są rzecz jasna maszyny czasu, za pomocą których bohaterowie przemierzają czwarty wymiar. Jest to dosyć ciekawe zagadnienie, dlatego właśnie o wehikułach i ich różnorodności, chciałbym opowiedzieć na prelekcji.
O Gaki no Tsukai słów kilka
Krystian „IssenSekai” Demidiuk
Rozmowa o Gaki no Tsukai czyli jednym z filarów japońskiej sceny komediowej. Prezentacja zmian serii na przestrzeni lat.
Samobójstwa od nieznanej strony
Remigiusz „Przegryw” Domański
Wolne Granie!
17:00
18:00 Zakończenie konwentu
Copyright 2014 - 2016 © Bialskie Dni Fantastyki